7. Malatya Anadolu Kitap ve Kültür Fuarı sona erdi

Malatya Valiliği ve Malatya Büyükşehir Belediyesi işbirliğiyle düzenlenen Kültür AŞ tarafından organize edilen "Ah Kudüs" temalı 7. Malatya Anadolu Kitap ve Kültür Fuarı sona erdi.

7. Malatya Anadolu Kitap ve Kültür Fuarı 28 Nisan – 06 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşti. Fuarın bu yıl ki onur konuğu ünlü tarihçi Prof. Dr. İlber Ortaylı oldu.

 

Malatya Kitap Fuarı açıldığı ilk günden itibaren yazarlarını ağırladı. Yazarlar, kitapseverler ile buluştu.

Kitap Fuarına, farklı ülkelerden yabancı yazarlar ( Rusya, Yunanistan, Filistin) fuarda konuk edildi.

Ayrıca, kitap fuarına komşu illerden Elazığ, Adıyaman, Sivas ilçelerinde gelen öğretmen ve öğrenciler katılarak fuarı ziyaret ettiler. Yayınevi ve yazarlarla buluşma fırsatı buldular.

Kitap fuarında bir dizi kültürel etkinlik gerçekleşti. Kitap Fuar etkinlikleri kapsamında kurulan Kudüs ve Kubbetüs Sahra çadırlarında “Ah Kudüs” konulu fotoğraf sergisi, resim, söyleşi, şiir dinletisi, okur- yazar buluşmaları, konferans v.s. kültürel ve sanatsal etkinler gerçekleşti.

Başkan Polat: Herkese teşekkürlerimi sunuyorum

Malatya Büyükşehir Belediyesi Başkanı Hacı Uğur Polat: "7'incisini düzenlediğimiz Malatya Anadolu Kitap ve Kültür Fuarımız sona erdi. 9 gün boyunca 350 yazar, 400 yayınevi kitapseverlerle buluştu. 210 okulumuzda yazarlarımız öğrencilerimizle bir araya geldi. Binlerce kültürel etkinlik, yüzlerce konferans ve söyleşi gerçekleştirildi. Malatya'mızdan ve çevre illerimizden çok yoğun bir katılımın gerçekleştiği "Ah Kudüs" temalı Malatya Anadolu Kitap ve Kültür Fuarımızda emeği geçen herkese teşekkür ederim" dedi.