Başkan Polat, Malatya Kitap Fuarına katılan yazarlarla buluştu

Malatya Valiliği ve Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından gerçekleşen Kültür A.Ş tarafında organize edilen 7. Malatya Anadolu Kitap ve Kültür Fuarı etkinlikleri devam ediyor.

7. Malatya Anadolu Kitap Fuarı etkinlikleri kapsamında Malatya Büyükşehir Belediyesi Başkanı Hacı Uğur Polat, Malatya Büyükşehir Belediyesi Kültür A.Ş Genel Müdürü Sabri Akın ve yazarlar buluştu.

Başkan Polat: Kitap Fuarımıza katılan yazarlarımıza teşekkür ediyorum

Malatya Büyükşehir Belediyesi Başkanı Hacı Uğur Polat; Kitap fuarımıza katılan buradaki herkesi en içten dileklerimle selamlıyorum. Fuar süresince Malatyalı okurlarımızla, öğrencilerimizle kısacası 7’den 70’e herkesle buluştuğunuz için ayrı ayrı teşekkür ediyorum” dedi.

Başkan Polat: Kitap Fuarımız dolu dolu geçti

Başkan Polat, Kitap Fuarı Büyükşehir Belediyemizin en büyük projelerinden birisidir.  Kitap Fuarı kültürel olarak güzel bir hizmet, 350’den fazla yazar ve yayınevini bir araya getiriyor. Kitap Fuarı etkinlikleri kapsamında 200 okulda öğrenci yazar buluşması, imza günü etkinlikleri, konferans ve söyleşi etkinliklerimiz dolu dolu geçti. 30 Bin hediye kitap kampanyası düzenlediklerini belirti.

Bilim ve Kitap noktasında mutlaka çocuklarımızı buluşturmamız lazım, mesafeleri kısaltmamız lazım gerekir diyen Polat, Kitap fuarımızı önemsiyorum. Allah-u Teâlâ’nın ilk emri oku ve Peygamber Efendimiz, beşikten mezara kadar ilim buyuruyor.

Malatya’da güzel bir çaba sarf ediyorlar

Yazarlar buluşmasında konuşan yazar Sevda Türküsev; Benim kitap fuarında 6’ıncı yılım. İlk geldiğim günden itibaren tüm arkadaşlar güler yüzü, özveri ve sabırlarıyla gönüllerini vererek bu organizasyona herkesin emek verdiğini gördüm. Güzel bir çaba sarf ediyorlar. Türkiye’de gittiğim fuarlar içinde Malatya ve Kocaeli çok farklıdır. Malatya’da şunu görüyorum. Anne babalar çocuklarını kitap fuarına getiriyor. Çocuklar kitaba dokunuyor. Kitabın kokusunu koklatıyor. Anne okursa, çocuk öğrenir, çocuk öğrenirse toplum gelişir. Her sene kitap fuarı büyüyerek devam ediyor. Davetiniz ve nezaketiniz için Büyükşehir Belediye Başkanımıza ve Malatya halkına teşekkür ediyorum.

Gökdemir: Malatya kitap Fuarında güzel dostluklar kurduk

Yazar Bilal Sami Gökdemir ise, 7. Malatya Anadolu Kitap ve kültür fuarına 6’ıncı kez katılıyorum. Bundan 6 sene önce 2014 senesinde “Barışın Dili okumaktır” sloganıyla başlatılan bir kitap fuarıydı. Ben o kitap fuarına katıldığım tarihten itibaren 6 senedir, Türkiye’nin 75, dünyanın 10 ülkesini gezdim. Yapılan bütün kitap fuarında Malatya’nın ismi geçmiştir. Gitmiş olduğumuz her yerde Malatya Kitap Fuarını ziyaret edin demişizdir. Bizleri havaalanından alıp 2-3 gün boyunca bizleri misafir eden, ağırlayan bütün emektar kişilere teşekkürlerimi sunuyorum. Bu sayede güzel dostluklar ve arkadaşlıklar kurduk. Bu imkânı sağlayan Büyükşehir Belediye Başkanıma ve herkese şükranlarımı sunuyorum.  Kitap Fuarının temasının Ah Kudüs olmasını da çok anlamlı buluyorum.