7. Malatya Kitap Fuarı okumaya büyük katkı sağlıyor…

Malatya Valiliği ve Malatya Büyükşehir Belediyesi işbirliğiyle Kültür A.Ş tarafında organize edilen 7. Malatya Anadolu Kitap ve Kültür Fuarında yazarlar okurları ile buluşmaya devam ediyor. Yazarlar hem okurları ile buluşup kitaplarını imzalıyor.

Hem de kitapları hakkında bilgi vermeye devam ediyorlar.

Yazar Nurgül Bektaş Yakın, Ergenekon'un Çocukları (28 Şubat Romanı) ve Ayana adlı çocuk romanının yazarı olarak bu yıl 7’incisi düzenlenen fuara katıldı. Malatyalı olan yazar fuar kapsamında okul ziyaretleri de gerçekleştirdi.

Yazar Yakın okul ziyaretlerinde; “Bin yıldır bu topraklarda tutunma mücadelesi verdiğimizi ve vermeye devam edeceğimizi belirterek, bu topraklarda tutunabilmek için birbirimizi sevmekten başka şansımızın olmadığını, birbirimize tutunarak ancak bu topraklarda var olabileceğimiz” dedi.

Sevginin ve birlik beraberliğimizin önemine dikkat çeken Yakın, geleceğimiz olan gençlerin sağlam karakterli yetiştirilmesi gerektiğini, ailenin ve aile yapısının korunması gerektiğini belirtti.

Yakın: Kitap Fuarı Malatya'nın okumasına büyük katkı sağlıyor

Yazar Yakın, yeni çıkan kitabı Ayana kitabı hakkında bilgi verdi.  Ayana, değerler eğitimi içerikli çocuk macera romanı olarak büyük ilgi görüyor. Ergenekon'un Çocukları adlı kitabı ise okuyucuları tarafından "Kardeşlik" romanı olarak adlandırılıyor. Yazar fuar organizasyonunu gerçekleştiren herkese teşekkür etti. Malatya'nın okumasına, teşvik etmesine fuarın büyük katkı sağladığını söyledi.

Yazar Alkan: Türkiye'nin en misafirperver kitap fuarı

Yazar Selçuk Alkan ise; “7. Malatya Anadolu Kitap Fuarı'nda kitapseverlerle buluşma fırsatı bulduk. AZ Yayıncılık olarak katıldığımız bu kıymetli organizasyonda bugüne kadar yazmış olduğum 17 eseri kıymetli okurlarla buluşturma fırsatı buldum. Türkiye'nin en misafirperver kitap fuarı olarak nitelendirdiğim bu fuar için Malatya Valiliğine, Malatya Büyükşehir Belediyesine, Kültür A.Ş’ye, Milli Eğitim Müdürlüğüne ve emeği geçen tüm güzel insanlara teşekkür ve şükranla. Yine buluşalım” dedi.