30 bin öğrenciye kitap fuarı hediye çeki

7. Malatya Anadolu Kitap ve Kültür Fuarı etkinlikleri kapsamında bir dizi etkinlik gerçekleştiriliyor.

Hayırsever iş adamlarının ve kurumların destekleriyle 30 bin kitap fuarı hediye çeki öğrencilere dağıtıldı.

Malatya Valiliği ve Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl ‘Ah Kudüs’ temasıyla 7’incisi düzenlenen Anadolu Kitap Fuarında öğrencilerin istedikleri kitabı rahatlıkla alabilmeleri için Malatya Valiliği, Malatya Büyükşehir Belediyesi, İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle kitap fuarı “Hediye Kitap Kampanyası” düzenlendi.

7. Malatya Anadolu Kitap ve Kültür Fuarı etkinlikleri kapsamında 30 bin kitap fuarı "Hediye Kitap" Çeki öğrencilere dağıtıldı. Hayırsever iş adamlarının ve kurumların desteğiyle Malatya Valiliği, Malatya Büyükşehir Belediyesi, İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle okullara 30 bin adet hediye kitap çeki dağıtıldı. Öğrenciler, hediye kitap çeki ile kitap fuarında istedikleri kitabı almaları ve sevdikleri yazarlara kavuşmaları sağlanıyor.

Malatya Büyükşehir Belediyesi Kültür A.Ş Genel Müdürü Sabri Akın; “7. Malatya Anadolu Kitap ve Kültür Fuarı öncesi iş adamları ve kurumların katkılarıyla öğrencileri kitapla buluşturmak amacıyla Hediye Kitap Kampanyası kapsamında İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün belirlediği okullara 30 bin adet hediye kitap çeki teslim edildi” dedi.

Akın: Amacımız öğrencilerin kitap ile daha çok buluşmasını sağlamak

Bir kitap fuarı olmanın ötesinde fuar süresince şehirde oluşturduğu kültür havası ile Türkiye’nin en büyük kitap fuarları arasındaki yer aldıklarını belirten Akın, 7. Malatya Anadolu Kitap ve Kültür Fuarı etkinlikleri kapsamında, Hediye Kitap Kampanyası vasıtasıyla öğrencilerin kitap ile daha çok buluşması sağlamaya çalıştıklarını ifade etti.

Hediye Kitap kampanyası kapsamında öğrencilerin istedikleri kitaba daha kolay ulaşabileceklerini söyleyen Akın, Tek amaçlarının öğrencileri daha fazla kitapla buluşturmak ve okuma sevgisi kazanmalarını sağlamak olduğunu belirti.