7. Malatya Kitap Fuarı devam ediyor.

Malatya Valiliği ve Malatya Büyükşehir Belediyesi işbirliğiyle Kültür A.Ş tarafında düzenlenen 7. Malatya Anadolu Kitap ve Kültür Fuarı devam ediyor.

Büyükşehir Belediyesi Yanı Fuar Alanında 28 Nisan günü kapılarını açan Kitap Fuarı birbirinden değerli yazarları misafir ediyor. Kitapseverler yazarlarla buluşuyor.

Türkiye’nin en önemli fuarları arasında yerini alan Malatya Anadolu Kitap ve Kültür Fuarının bu yıl ki teması “Ah Kudüs” olarak gerçekleşiyor.

Akın: Kitap Fuarımız 6 Mayıs tarihine kadar devam edecek

Malatya Büyükşehir Belediyesi Kültür A.Ş Genel Müdürü Sabri Akın; “Bu yıl 7’incisini düzenlediğimiz Malatya Anadolu Kitap ve Kültür Fuarımız 28 Nisan – 06 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşiyor. Fuarımız 6 Mayıs tarihine kadar devam edecek. Kitapseverlerimizi, yazarlarımızı, okurlarımızı, yayınevlerimizi ve değerli hemşerilerimizi misafir etmeye devam ediyoruz” dedi.

200 Okulda öğrenci yazar buluşmaları

Kitap Fuarı etkinlikleri kapsamında 400 yayınevi, 300’den fazla yazar Malatya’da ağırlanıyor. Her gün yazarların konferans, söyleşi ve imza günü etkinlikleri gerçekleşiyor.

200 Okulda yazarlar – öğrenciler ile buluşarak, öğrenciler ile söyleşi gerçekleştiriyor.

Farklı ülkelerden yabancı yazarlar ( Rusya, Yunanistan, Filistin) fuarda konuk ediliyor.

Komşu illerden ziyaret

7. Malatya Kitap Fuarına komşu illerden Elazığ, Adıyaman, Sivas ilçelerinde gelen öğretmen ve öğrenciler fuarı ziyaret ettiler. Fuar alanını gezerek yayınevi ve yazarlarla buluşma fırsatı buldular.

6 Mayıs 2018 – Pazar gününe kadar devam edecek olan kitap fuarında bir dizi kültürel etkinlik gerçekleşiyor. Kitap Fuar etkinlikleri kapsamında kurulan Kudüs ve Kubbetüs Sahra çadırlarında “Ah Kudüs” konulu fotoğraf sergisi, resim, söyleşi, şiir dinletisi, okur- yazar buluşmaları, konferans v.s. kültürel ve sanatsal etkinler gerçekleşiyor.

7’den 70’e kitap fuarı ziyaret ediliyor. 

7. Malatya Kitap Fuarı, her gün 10.00 – 22.00 saatleri arasında açık kalacak.