Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Gökçek Malatya’da imza gününe katıldı

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Gökçek, "Sol Siyaset FETÖ İlişkileri" kitabını imzaladı 

Gökçek:  “15 Temmuz’u asla unutmayacağız”

 

 
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, ‘Sol Siyaset FETÖ İlişkileri’ adlı kitabının imza günü için geldiği Malatya'da 15 Temmuz’u anlatan bir söyleşiye de katıldı. Gökçek, “15 Temmuz’u asla unutmayacağız, unutturmayacağız” dedi.  
 
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, bu yıl 15 Temmuz şehitleri anısında düzenlenen "6. Malatya Anadolu Kitap ve Kültür Fuarı"nda kitabını imzaladı. Malatya Büyükşehir Belediyesi Fuar Alanı'na gelen Gökçek, kitap stantlarını gezdi.
 
Gökçek, burada bir gazetecinin, "Sol Siyaset FETÖ İlişkileri" adlı kitabıyla ilgili sorusunu yanıtladı.  CHP'li milletvekillerinden bazılarının zaman zaman kendisine takılarak, "Başkan bizim partide şu durum nasıl olacak" diye sorduğunu anlatan Gökçek, şunları kaydetti: "Bu kitabı yazdıktan sonra ne mahkemeye verebildiler ne toplatabildiler. Niye? Çünkü yazılanların hepsi doğru. Bu kitabı mahkemeye verselerdi, mahkeme bu kitaptakilerin hepsinin doğru olduğunu tespit edecekti ve ondan sonra FETÖ'cülük tam alınlarına yapışacaktı. Onun için dava açamıyorlar. Çünkü bunların hepsi ispatlı. İspatsız tek kelime yok."
 
Gökçek, daha sonra 15 Temmuz şehitleri anısına düzenlenen söyleşiye katıldı. 15 Temmuz şehitlerini anma çadırında gerçekleşen söyleşinin açılışında konuşan Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, bu yıl düzenledikleri fuarın dolu dolu geçtiğini belirtti. 300’ün üzerinde yazarın katıldığı fuarda 370 yayınevinin yer aldığını belirten Çakır, ayrıca 120 okulda da yazarların söyleşi düzenlediğini söyledi.
 
Daha sonra Gökçek, "15 Temmuz Şehitleri Anma" çadırında, FETÖ'nün darbe girişimi sırasında yaşananlara ilişkin sinevizyon gösterisiyle, o gece Ankara ve İstanbul'da yaşananları anlattı.
 
Gökçek sunumunun ardından kitabını hayranları için imzaladı.
 
Programa AK Parti İl Başkanı Hakan Kahtalı, Malatya eski Valilerinden Ulvi Saran, Malatya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ercan Turan, Malatya Kültür A.Ş. Genel Müdürü Sabri Akın ile çok sayıda vatandaş katıldı.